محافظ دیوار چیست؟

.محافظ دیوار(والگارد) یا همان ضربه گیر دیواری نوعی حفاظ به حساب می آید که برای جلوگیری ای از آسیب در اثر برخورد با اشیا بروی دیوار نصب می شود. این محافظ ها باید در ارتفاع معینی از کف نصب شوند. همچنین این محافظ ها معمولا از جنس مختلفی از مواد مانند فلز، چوب، پلاستیک یا سنگ تشکیل شده است و به منظور حفاظت از دیوار ها در برابر خط و خش، نفوذ آب و تغییرات جوی استفاده می شود.

مزایای محافظ دیوار

مزایای استفاده از محافظ دیوار

1_حفاظت از دیوار ها: به عنوان یک لایه محافظ بر روی دیوار ها عمل می کند و آن ها را در برابر آسیب های مختلف مانند ضربه، و نیز خط و خش حفظ می کند.

2_مقاومت در برابر شرایط جوی: برخی از این محافظ ها با توجه به جنس مصنوعاتشان در برابر شرایط جوی و اشعه های خورشید مقاوم هستند و باعث حفظ شکل و رنگ دیوار ها می شوند.

3_زیبایی ظاهری: محافظ دیوار به دیوار ها زیبایی و جذابیت اضافه می کند و می تواند به طراحی داخلی یا خارجی ساختمان جلوه ای خاص بدهد.

4_نگهداری آسان: بسیاری از محافظ های دیوار قابل شستشو و نگهداری آسان هستند که باعث افزایش عمر و دوام آن ها می شوند.

روش نصب محافظ دیوار

نصب محافظ دیوار به وسیله های مختلفی بسته به نوع محافظ و جنس دیوار متفاوت است. برای نصب این محافظ ها باید:

ابتدا دیوار ها تمیز شده و سطح آن از هرگونه آلودگی اعم از گرد و غبار و لکه های احتمالی روغن پاک شود.

سپس، محافظ های دیواری با استفاده از پیچ و رولپلاک و ایجاد سوراخ توسط دریل بر روی دیوار نصب می شوند.

 محافظ های دیوار، مناسب جهت نصب بر روی دیوار ها و لبه های دیوار محیط های عمومی و پر تردد همچون بیمارستان ها و نیز مراکز، مهد های کودک و همچنین مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری می باشد. که می تواند از احتمال ایجاد خسارت برای خودرو ها در محل های پارکینگ تا حد زیادی جلوگیری کند.

برای مطالعه بیشتر درمورد تولید محافظ های ستون و کسب اطلاعات درباره قیمت اینجا کلیک کید. 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید