کفپوش نابینایان

کفپوش نابینایان

هدف از اجرای کفپوش نابینایان هشدار دادن به افراد با بینایی کم و نابینایان از وجود خطرات خاص است. پله ها، تقاطع های همسطح یا نزدیک شدن به سکوهای مترو، ایستگاه های اتوبوس و تاکسیرانی ها و همچنین در جایی که یک پیاده رو به یک مسیر مشترک می‌پیوندد استفاده می‌شود و پیام «خطر با احتیاط ادامه دهید» را منتقل می‌کند.

گل میخ نابینایان

گل میخ نابینایان

بیمارستان ها طیف وسیعی از کفپوش های نابینایان و نوارهای لمسی را برای استفاده به عنوان کمک های ضد لغزش و به ویژه به عنوان کمکی برای افراد کم بینا ارائه می دهند. این کفپوش ها که از ABS ساخته شده‌اند و در انواع روکش‌ ها موجود هستند.

این کفپوش نابینایان لمسی یک مکانیسم هشدار عالی برای عابران پیاده بینا و کم بینا، به ویژه در سکوهای اتوبوس و ریل یا در نقاط عبور عابر پیاده است. کفپوش های نابینایان نسبتاً سریع به عنوان یک وسیله دائمی جا می شوند و نیاز به آسفالت مجدد یک منطقه برای ارائه دسترسی بهتر را برطرف می کنند.

برای مشاوره و خرید با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید :
۰۹۱۹۳۹۸۹۲۲۱
۰۲۱۶۶۳۹۶۸۲۶

کفپوش نابینایان
تایل نابینایان

کفپوش نابینایان چیست؟

کفپوش نابینایان وسیله از جنس ABS است که دارای مشخصات سطح برجسته و متمایز هستند تا هم توسط عابران بینا و هم عابران کم بینا شناسایی شوند. متداول ترین نمونه ای که دیده می شود، سنگ فرش های لمسی نواری است که در گذرگاه های عابر پیاده استفاده می شود.

تایل نابینایان (tactile)

تایل نابینایان کفپوشی است که اطلاعات را از طریق حس لامسه به کاربران منتقل می کند. این کفپوش ها معمولاً با داشتن یک نمایه برجسته متمایز که می تواند توسط کاربران شناسایی شود به دست می آید، مانند “نوارها” که روی سنگفرش قرار دارند، یا “نقاط” که یک سطح ناهموار ایجاد می کنند.

برای مشاوره و خرید با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید :
۰۹۱۹۳۹۸۹۲۲۱
۰۲۱۶۶۳۹۶۸۲۶

عنصر کلیدی در کفپوش نابینایان این است که پروفیل های سطحی مختلف برای نشان دادن خطرات مختلف در نظر گرفته شده است و این موارد در زیر مشخص شده است.

کفپوش سکه ای

کفپوش سکه ای نابینایان

کفپوش سکه ای دارای برجستگی هایی با ارتفاع 6 میلی‌متر در یک الگوی مربع است و برای نشان دادن گذرگاه‌های عابر پیاده با حاشیه‌های افتاده استفاده می‌شود. به طور معمول، از این نوع کفپوش ها در توقف گاه استفاده می شود.

کفپوش نواری نابینایان

کفپوش نواری نابینایان

این کفپوش ها در نظر گرفته شده است که به عنوان یک راهنما در فضاهای سنگفرش بزرگ عمل کند، با نوار های به موازات جهت حرکت. در جایی که با پیچ مواجه می‌شوید، تراز سنگفرش باید تغییر جهت را منعکس کند.

مزایا کفپوش نابینایان

 

  • بدون نیاز به حفاری سطحی
  • نصب سریع
  • به اکثر سطوح ساختمانی می چسبد
  • سخت پوشیده و بادوام
  • سبک و حمل و نقل آسان
کفپوش نواری

برای مشاوره و خرید با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید :
۰۹۱۹۳۹۸۹۲۲۱
۰۲۱۶۶۳۹۶۸۲۶

کفپوش سکه ای

 برای تقاطع های کنترل شده، سنگفرش سکه ای باید در تمام عرض تقاطع باشد، از حاشیه قطره چکان در سمت راست، تا قطره چکان در سمت چپ (یا نزدیک به بند بدون نیاز به برش واحدها). این تک تایل ها معمولاً 800-1000 میلی متر عرض دارد.

کفپوش سکه ای

کفپوش هشدار دهنده نابینایان

کفپوش های هشدار دهنده نابینایان از جنس پلی یورتان بوده و مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی داشته و در قالب های سکه ای و ریلی به فروش میرسد.

کفپوش ریلی : به منعای ازاد بودن مسیر و راه بوده. کفپوش های سکه ای : به معنای توقف، هشدار، ایست بوده و در بعضی از مواقع در تقاتع ها نیز به استفاده می شوند.

نصب کفپوش نابینایان

دیگر محصولات سهند پارکینگ